Kristīnes Lejas

Mājas mīluļu pieskatīšanas serviss

Vēsture

”4Paws” pirmsākumi meklējami 2006. gadā, kad es – Kristīne Leja, īpašniece un vadītāja reģistrēju mājdzīvnieku pieskatīšanas servisu Uzņēmumu reģistrā (ar nosaukumu ”Dod man ķepu!”).

Taču ar dzīvniekiem esmu bijusi saistīta kopš bērnības. Cik sevi atceros, man vienmēr paticis laiku pavadīt to klātbūtnē. Pašai bērnībā bija kaķis, suns, putniņi, zivtiņas. Brīvlaikus un vasaras pavadīju laukos, rūpējoties par lieliem un maziem dzīvniekiem. Mans bērnības sapnis bija kļūt par veterinārārsti līdzīgi kā mana māsīca Anna Zālīte (pašreiz ”Pārgaujas veterinārās klīnikas” Valmierā veterinārārste un īpašniece).

Tad man radās jautājums, kur cilvēki atstāj savus dzīvniekus, kad tie dodas projām atvaļinājumā vai komandējumā. Sāku pieskatīt draugu un radu mājdzīvniekus. Sapratu, ka mans hobijs var kļūt arī par algotu darbu.

Toreiz sākums nebija viegls – visu bija jāizdomā pašai, jo Latvijā šādi pakalpojumi bija jaunums. Tostarp no angļu valodas es pirmā latviskoju šodien diezgan populārus terminus: dzīvnieku pieskatīšanas serviss, suņu pastaigu serviss, dzīvnieku viesnīca mājas apstākļos, privātā dzīvnieku viesnīca, suņu auklīte, dzīvnieku auklīte, suņu “dienas dārziņš”.

2008. gadā izveidoju mājaslapu ar nosaukumu www.zoodraugs.lv.

Vēlāk – 2012. gadā –, kad radās jau lielāks pieprasījums pēc dzīvnieku pieskatīšanas pakalpojumiem, savā komandā iesaistīju vairākas kolēģes: Esteri un Dainu, ar kurām sadarbojos joprojām.

2019. gadā pieņēmu lēmumu mainīt mājaslapas nosaukumu no zoodraugs.lv uz 4paws.lv, kā arī pārveidoju, modernizēju logo un mājaslapu.

Šobrīd esam neliels, bet ļoti draudzīgs kolektīvs. Komandai ir pievienojušies vairāki jauni kolēģi, kā arī suņu apmācības instruktori un profesionāla fotogrāfe.

Ar katru gadu dzīvnieku pieskatīšanas pakalpojumi kļūst pieprasītāki, jo dzīvnieku saimnieki apzinās, ka drošāk un izdevīgāk ir uzticēt savu dzīvnieku speciālistiem, kuri nodrošinās mājdzīvniekiem piemērotus apstākļus un aprūpēs labāk nekā kaimiņi, draugi vai citi pazīstamie.

kristine-leja