Pirmais un lielākais
mājas mīluļu pieskatīšanas serviss
Latvijā no 2006

Biežāk uzdotie 20 jautājumi

Šis ir klientu visbiežāk uzdotais un satraucošākais jautājums. Pirms dzīvnieka atstāšanas mēs tiekamies un savstarpēji iepazīstamies. Parasti dzīvnieks pierod pie jaunajiem apstākļiem un cilvēka vienas diennakts laikā.

Mūsu pieredze rāda, ka stresu vieglāk pārdzīvo jauni dzīvnieki, kuri ir atvērti, komunikabli, socializēti, jau ar ''pieredzi'' svešā vietā un svešiem cilvēkiem. Savukārt vecāki, intraverti, noslēgti dzīvnieki stresa apstākļos ilgāk skumst.

Ja dzīvnieks tiek pieskatīts pirmo reizi, mēs veltām tam pastiprinātu uzmanību un vairāk laiku, ejam biežāk ārā, rotaļājamies, sarunājamies, glaudām, mīļojam, mierinām līdzīgi kā ar maziem bērniem.

Dzīvnieka adaptēšanās ilgums lielā mērā atkarīgs no dzīvnieka aukles prasmes atrast kontaktu ar dzīvnieku. Kad dzīvnieki sāk ēst un nokārtoties, tad tās ir labas pirmās pazīmes, ka dzīvnieks sāk iejusties. Ir iespēja arī pieskatīt dzīvnieku uz pus dienu vai dienu ''izmēģinājumam''. Jāatzīst, ka bieži dzīvnieku saimnieki pārdzīvo atšķirtību vairāk nekā paši dzīvnieki!

Draugiem, paziņām un radiniekiem bieži vien nav nepieciešamās pieredzes un zināšanu par dzīvnieku aprūpi, kā arī ir ierobežots laiks, ko veltīt dzīvnieka aprūpei.

Profesionāls dzīvnieku pieskatītājs daudz atbildīgāk izturēsies pret Tavu mīluli, varēs veltīt nedalītu uzmanību un spēs izprast dzīvnieka vajadzības, ņemot vērā iepriekšējo pieredzi un zināšanas. Mūsu komandas personāls mīl dzīvniekus no visas sirds, savukārt ne visiem draugiem, radiniekiem vai paziņām patīk dzīvnieki un to aprūpe.

Mēs regulāri sūtām informāciju, bildes un video, lai Tu varētu sekot līdzi mājdzīvnieka aprūpei bez satraukuma. Parasti klienti ērtai saziņai vēlas izmantot WhatsApp, bet varam sūtīt arī sms vai e-pastu, kā arī sazvanīties.

Jā, tas ir droši! Mēs slēdzam līgumu, kurā ir vienošanās par šo pakalpojumu un mūsu atbildību. Mūsu pakalpojumi ir apdrošināti apdrošināšana kompānijā "Balta". ''4paws'' komandā strādā cilvēki, kuri ir pierādījuši savu uzticamību jau vairākus gadus.

4paws darbinieki pieskata dzīvniekus savās dzīvesvietās dažādās Rīgas un Jūrmalas vietās. Tā ir iespējams izvēlēties ne tikai patīkamāko dzīvnieka auklīti, bet arī lokāli izdevīgāko atrašanās vietu. Pārsvarā visiem dzīvnieku pieskatītājiem ir privātmājas ar teritoriju, kuras ir droši iežogotas. Pieejamās viesnīcas skatieties sadaļā Dzīvnieku Viesnīca

Vienlaicīgi pieskatām no 1 līz 6 dzīvniekiem, ņemot vērā konkrētā dzīvnieku pieskatītāja sadzīves apstākļus un klientu pieprasījumu. Ja mājdzīvnieks ir socializēts un draudzīgs, varam piedāvāt kopīgas spēles kopā ar citiem draudzīgajiem ķepaiņiem. Savukārt, ja dzīvnieki savā starpā nedraudzējas, tad ievērojam drošības principu un nodrošinām apstākļus, lai dzīvnieki nesatiktos viens ar otru.

Dzīvnieka saimniekam iepriekš ir jāaizpilda anketa, kurā ir svarīgi jautājumi par dzīvnieka barošanu, paradumiem un citām svarīgām lietām.

Sunim ir jābūt: veterinārai pasei ar derīgām potēm, čipētam, reģistrētam Lauksaimniecības datu centra (LDC) datubāzē, attārpotam, atblusotam. Jādod līdzi: barība, kakla siksna, pavada, bļodas, guļvieta, rotaļlietas, maisiņi ekskrementu savākšanai, citas personiskās mantas pēc saimnieka vēlēšanās.

Kaķim ir jābūt: veterinārai pasei ar derīgām potēm, attārpotam, atblusotam. Jādod līdzi: barība, tualetes kaste, smiltis (pakaiši), bļodas, guļvieta, nagu asināmais, rotaļlietas, citas personiskās mantas pēc saimnieka vēlēšanās.

Dzīvnieks jutīsies drošāk un komfortablāk, ja līdzās būs pierastas un mīļas lietas no mājām.

Ir nepieciešams izvērtēt konkrētu dzīvnieku un situāciju. Mēs piedāvājam pilna servisa mājdzīvnieku pieskatīšanu un aprūpi: mājas apstākļu dzīvnieku viesnīcu, suņu pastaigu servisu, mājas vizītes, suņu ''dienas dārziņu''. Vairāk par servisa veidiem lasi sadaļā Pakalpojumi.

Ja nevari izlemt, kādu pakalpojuma veidu izmantot, zvani vai raksti! Es vadītāja Kristīne Leja ieteikšu vislabāko risinājumu Tavam mīlulim!

Tas ir jāizvērtē individuāli.

Mūsu gandrīz 15 gadu pieredze mājdzīvnieku pieskatīšanā rāda, ka mēdz būt kaķi, kas ir jūtīgi pret izmaiņām. Ir kaķi un pat kaķu šķirnes, piemēram, Persiešu kaķu šķirne, kuri ir īpaši trauksmaini. Šādus kaķus labāk atstāt un aprūpēt mājās, izvēloties mūsu pakalpojumu ''mājas vizītes''. Ja Tev ir vairāki kaķi vai dzīvnieki pakalpojums ''mājas vizītes'' būs izdevīgāks arī cenas ziņā, jo dzīvnieku viesnīcā jamaksā par katru dzīvnieku atsevišķi, bet mājas vizītē parasti ir konstanta cena par vairākiem dzīvniekiem.

Taču ir arī kaķi ar pretēju raksturu: ļoti sabiedriski un komunikabli, kuri līdzīgi suņiem vairāk pārdzīvo saimnieka prombūtni, nevis dzīvesvietas maiņu. Ir kaķu šķirnes, kurām ļoti patīk komunicēt ar cilvēku, tāpēc nepatīk palikt vieniem pašiem, piemēram, sfinksi vai reksi. Viņi vairāk pārdzīvos tieši vientulību. Šajā gadījumā ieteiktu mūsu pakalpojumu ''Mājas Apstākļu Dzīvnieku Viesnīca'', kur kaķim nodrošināsim cilvēka klātbūtni. Esam novērojuši, ka jauni kaķi un kaķi, kuriem jau ir pieredze ar citiem cilvēkiem un dzīvesvietas maiņu, adaptējās ātrāk.

 

Pārsvarā mūsu aprūpētie dzīvnieki ir suņi un kaķi, taču mums ir pieredze arī ar citiem mazajiem dzīvniekiem, piemēram, kāmjiem, trušiem, jūrascūciņām, mājas seskiem, cukurvāverēm, ežiem un akvārija zivīm.

Atstājot savu mīluli pie mums, Tu maksā par augsta servisa aprūpi un pakalpojumu sniegšanu, kuru nodrošina profesionāla komanda ar zināšanām dzīvnieku aprūpē.

Atšķirībā no “hobija” auklītēm, mūsu serviss ir reģistrēts  LR Uzņēmumu reģistrā, licencēts un apdrošināts. Atšķirībā no “standarta” dzīvnieku viesnīcām ar lielu skaitu dzīvnieku, kurus tur voljēros vai nelielās slēgtās telpās, mēs piedāvājam labākus apstākļus -  komfortablus mājas apstākļus, ar individuālu attieksmi un mierīgu vidi.

Dzīvnieku pieskatīšana un aprūpe ir darbs, kas saistīts ar nepārtrauktas uzmanības sniegšanu Tavam mīlulim, nodrošinot maksimāli labus apstākļus. Šis darbs prasa augstu atbildību, iemaņas un zināšanas, kas ļauj izprast katra dzīvnieka vēlmes, spēju risināt dažādas situācijas un veiksmīgi tikt galā ar ārēju apstākļu radītiem faktoriem (citu dzīvnieku rīcība, laikapstākļi, notiekošais apkārtējā vidē un stresa situācijas), saglabājot dzīvnieka labsajūtu. Katrs dzīvnieka aprūpētājs velta enerģiju, sirds siltumu un rūpes Tavam mājdzīvniekam, lai atrastu kopīgu valodu ar mīluli, pieradinātu to pie jauniem apstākļiem un sniegtu tam labākos apstākļus.

Jā, mēs ļaujam dzīvniekiem gulēt dīvānā. Par nakts gulēšanu gultā ir jārunā ar konkrēto dzīvnieku auklīti. ''4paws'' vadītāja Kristīne Leja dzīvniekiem pa nakti ļauj gulēt sev blakus uz atsevišķa ''Dormeo'' matrača ar dūnu segu.

Jā. Sagādā nepieciešamās izejvielas, un mēs pagatavosim ēdienu Tavam mīlulim.

Vispirms, par šādu situāciju mēs Tevi informēsim. Mēs dosimies uz zooveikalu, iegādāsimies barību. Atgriežoties atpakaļ, Tu norēķināsieties par papildus iegādāto barību saskaņā ar pirkuma čeku.

Pirmkārt, mēs informēsim Tevi par dzīvnieka veselības stāvokli un saskaņosim veicamās darbības. Mēs aizvedīsim dzīvnieku pie viņa veterinārārsta, bet ja nav personiskā veterinārārsta, tad uz veterināro klīniku, ar kuru sadarbojamies. Mums ir sadarbība tikai ar Rīgas labākajām veterinārajām klīnikām un veterinārārstiem.

Mēs esam novērojuši, ka dzīvniekiem līdzīgi kā cilvēkiem, stresa ietekmē var saasināties hroniskās saslimšanas vai arī parādīties saslimšanas, kuras ''snaudušas'' organismā.

Mēs saglabājam Tavam sunim ierasto inidivudālo režīmu. Staigājam 35 reizes dienā, un tik ilgi, cik suns ir pieradis. Taču ir klienti, kuri vēlas, lai suni ved ārā tikai divas reizes dienā.

No 1 diennakts līdz 1 mēnesim. Taču visbiežāk tās ir 710 dienas. Iespējami arī ilgāki termiņi.

Jā, ja suns ir maza auguma. Taču nepieņemam vidēja un liela auguma agresīvus suņus. Tā kā mūsu darbiniekiem ir ļoti ciešs kontakts ar dzīvnieku, tad tas var būt bīstami mūsu veselībai vai pat dzīvībai. Ja pastāv tāds risks, tādu suni labāk uzticēt suņu viesnīcai, kurā ir iespējas aprūpēt dzīvnieku bez tieša cilvēka kontakta, respektīvi, voljēru apstākļos. Taču jāatceras, ka neviens saimnieks par savu suni nevar 100% pateikt, vai, nonākot svešos apstākļos, tas neizrādīs agresivitāti pret nezināmu cilvēku. Ir suņi, kuri stresa ietekmē kļūst agresīvi, kaut parasti mājas apstākļos un ar saimniekiem ir miermīlīgi.

Ir suņu šķirnes, kuras ir potenciāli problemātiskākas, sarežģītākas. Šķirnes īpatnības nevar attiecināt uz visiem konkrētas šķirnes suņiem un katrā šķirnē pastāv arī izņēmumi. Tomēr mēs esam īpaši uzmanīgi, piemēram, ar Kaukāza aitu suņiem, Vidusāzijas aitu suņiem, rotveileriem, amerikāņu buldogiem, amerikāņu stafordšīras terjeriem, pitbulterjeriem, haskijiem, malamutiem, mastifiem un vēl dažām šķirnēm. Tā kā amerikāņu stafordšīras terjeru, pitbulterjeru izcelsme saistīta ar suņu cīņām, viņiem ir nosliece uz agresiju pret citiem suņiem. Parasti šie suņi nav agresīvi pret cilvēkiem, bet, pieskatot šādu suni, jārēķinās ar risku, ka suns var sakost citu suni. Haskiju un malamutu šķirnēm raksturīga klaiņošana, gaudošana, tāpēc nepieciešams nodrošināt lielu fizisku slodzi. Tādu suni pieskatīt mājas apstākļos ir visai riskanti. Kaukāza aitu suņiem un Vidusāzijas aitu suņiem parasti jau ir iedzimta agresija pret svešiem cilvēkiem.

Protams, katru gadījumu izvērtējam individuāli un jebkurā gadījumā iepriekš tiekamies ar suņa saimnieku un iepazīstamies ar suni.

Šo jautājumu cilvēki uzdod bieži. Nē, nebaidāmies. Pirmkārt, pirms mēs piekrītam pieskatīt dzīvnieku, mēs parasti iepriekš tiekamies. Otrkārt, tā kā mums jau ir ilggadēja pieredze ar dzīvniekiem, intuitīvi un pēc suņa ārējām pazīmēm jūtam dzīvnieka noskaņojumu: vai viņam var droši pieskarties, apčubināt, likt galvu klāt vai tomēr dzīvniekam tas var nepatikt, un viņš var iekost. Tad mēs esam uzmanīgi un atturīgāki kontaktā ar šo dzīvnieku. Mūsu komandai ir zināšanas, kā veidot kontaktu ar dzīvniekiem, tādēļ parasti suņiem patīkam.

Jā, šajā gadījumā nodrošinām, ka Tavs suns nebūs kopā ar citu suni.